Jak schudnąć z twarzy?

Chciałabym schudnąć z twarzy. Moja twarz jest strasznie okrągła, a pod szyją zaczyna wisieć niechciany tłuszczyk. Ważę 42 kg, mam 157 cm wzrostu, jestem kobietą i 15 lat. Czy mam podjąć jakąś dietę? A może są jakieś skuteczne ćwiczenia? Proszę o szybką pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 17 i znajduje się pomiędzy 3. a 10. centylem na siatkach centylowych, co oznacza, że masz niedowagę. Nie możesz się zatem odchudzać, ponieważ rozwiajsz się i dietami możesz sobie tylko zaszkodzić. Powinnaś wręcz przybrać na wadze, ponieważ niedowaga jest również szkodliwa dla zdrowia i sama może być przyczyną zaburzeń w organizmie. Powinnaś skorzystać z konsultacji lekarskiej, zwłaszcza jeśli schudłaś w ostatnim czasie.

Nie ma specjalnych ćwiczeń na odchudzenie twarzy - szczupleje ona wraz z resztą ciała. Podejrzewam, że przy Twojej masie ciała okrągła buzia nie jest spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej, a raczej kształem twarzy.

Pozdrawiam