Jak się chronić przed myślami samobójczymi?

Witam! Mój problem polega na tym, że miałem już trzy próby samobójcze, ostatnią cztery dni temu w szpitalu. Byłem u psychologa, lecz ta rozmowa nie miała sensu, obwiniał mnie za to, co robię rodzinie, sobie itp.Wysłał mnie do psychologa, czekam na wizytę, ale po rozmowie z psychiatrą waham się czy iść. Mam pracę, której nienawidzę, ale muszę pracować, no bo kredyty, w życiu prywatnym też lipa. Kiedyś topiłem smutki w alkoholu, ale nie mam zdrowia. Stałem się nerwowy, nie tylko w pracy, ale i w domu. Już sam nie wiem co mam zrobić. Myślałem, że zejście z tego świata będzie najlepszym rozwiązaniem, ale zostaną po mnie długi i opinia, że tak a nie inaczej. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam Serdecznie
Samobójstwo nigdy nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem jakichkolwiek problemów. Często mamy wrażenie, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia, że sytuacja nas przytłacza, albo że nikt nie jest w stanie nam pomóc. Zazwyczaj nie jesteśmy świadomi, iż jest wiele osób i instytucji – które są nam w stanie pomóc, specjalistów którzy są przeszkoleni w tego rodzaju pomocy. Opisuje Pan iż kiedyś „topił smutki w alkoholu”. Alkohol nie jest lekarstwem, a intensywne spożywanie alkoholu potęguje zaburzenia nastroju, pogarszając negatywne odczuwanie siebie i otaczającego nas świata.
Po pierwsze proponuję niezwłoczną wizytę u lekarza psychiatry – w celu wykluczenia depresji i oceny stanu psychicznego. Jeżeli myśli o śmierci i samobójstwie będą się nasilać i będzie miał Pan wrażenie, iż nie jest w stanie im się oprzeć – proponuję niezwłoczną wizytę na Izbie Przyjęć szpitala psychiatrycznego. Po drugie doradzam kontynuowanie leczenia u psychologa. Proponuję wraz z psychologiem opracować długoterminowy plan rozwiązywania najpilniejszych problemów, porozmawiać o możliwościach pomocy socjalnej – jeżeli jest taka potrzeba. Wraz z psychologiem, określić Pana oczekiwania odnośnie terapii, postawić jasne cele leczenia.
pozdrawiam