Jak się odchudzić, co jeść i ćwiczyć?

mam 12 lat wzrost: 156 waga: 65 kg chciałabym zrzucić parę kilo i zlikwidować zbendny tłuszcz już nawet nie mieszće się w sukienki i dzinsy jestem zawiedziona. Jakie ćwiczenia mam robić, jak się odżywiać ile posiłków spożywać w ciągu dnia bardzo prosze o porade
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Codzienny jadłospis powinien składać się z 5, rozłożonych równomiernie w czasie posiłków- śniadania, II śniadania, obiadu, zdrowego podwieczorku i kolacji.Wykluczeniu podlegają produkty słodzone (słodycze, napoje typu cola, soki dosładzane i wody smakowe) oraz tłuste przekąski (chipsy, krakersy itp.). Warto natomiast zwiększyć spożycie świeżych warzyw i owoców,pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa i ryb oraz produktów mlecznych o niższej zawartości tłuszczu.
Ważna jest też codzienna aktywność fizyczna w wymiarze około 30 min dziennie - dowolnego sportu lub ćwiczeń.

Witam. Powinniśmy jeść regularnie, co około 3 godziny, do 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. W ten sposób zapewnimy stały dopływ energii do naszego organizmu, która zostanie wykorzystana, a nie przekształcona w tkankę tłuszczową, jak to się dzieje gdy zjadamy 2-3 wielkie posiłki w ciągu dnia. Gdy nie myślimy o jedzeniu i robimy to mimochodem często jemy znacznie większe porcje, bardziej kalorycznego jedzenia. Posiłek należy jeść przy stole, zjeść tyle ile mieliśmy zamiar i wstać od stołu. Należy jeść wolno, dzięki temu szybciej będziemy czuli się nasyceni. Powinnaś zadbać o to, aby w Twoim jadłospisie nie brakowała żadnych składników odżywczych. Dieta powinna być urozmaicona i wartościowa, co oznacza tylko tyle, abyś jadła produkty dostarczające zarówno białko (mięso/ryby/jaja/warzywa strączkowe/produkty mleczne), węglowodany (produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa i owoce) jak i tłuszcze (oliwa/ inne oleje roślinne, orzechy, nasiona, awokado). Jedz nie miej niż 4 posiłki dziennie – najlepiej 5 – 3 większe i 2 przekąski (owoce, orzechy, jogurty). Jeśli masz wątpliwości czy do tego prawidłowo się odżywiasz zapoznaj się z informacjami zawartymi w artykułach http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/jak-schudnac-skutecznie
Pamiętaj też o sporcie - co najmniej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.