Jak się odżywiać i jakie ćwiczenia, aby schudnąć?

Witam, mam 18 lat 188 zwrostu i 126kg. Codziennie spędzam ok 10 godzin w pozycji siedzącej (szkoła) w weekendy jest to ok 4-6 godzin. Z kondycją nie mam większego problemu, codziennie wieczorem biegam. Niestety moja dieta od 2 lat składa się z absolutnie wszystkiego, zarówno warzyw (szczególnie zielonych) jak i słodyczy mięsa itp. Nie mam pojęcia jak zacząć się odżywiać co jeść i kiedy aby z powrotem wrócić do normalnej wagi. A także jakie ćwiczenia dodatkowo wykonywać.

Witam,

skoro ma Pan aktywność fizyczną i - pomijając słodycze - wybiera Pan zdrowe produkty to jest to kwestia dopasowania ilości produktów, aby zbilansować Pana dietę.

Do tego dochodzi regularność jedzenia posiłków, wypijanie 1,5 litra wody itd. i będzie Pan miał efekt na masie ciała.

Witam,

nie ma konkretnej diety wpływającej na podniesienie się poziomu testosteronu, więc mogę Panu jedynie podpowiedzieć co jeść, aby waga nieco spadła.

Dokładne ilości można określić na podstawie wywiadu żywieniowego, do którego zapraszam: http://food-diet.pl/artykul/151/38/oferta_dla_osob_z_chorobami_cywilizacyjnymi

Pozdrawiam
Ewa Ceborska

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska