Jak się pogodzić ze śmiercią mamy?

Jak się pogodzić ze Śmiercią Mamy co robić dalej bez niej ciężko ?! ... Walczyła z Rakiem! Proszę o wypowiedzi psychologów.

Lek. Tomasz Budlewski

Wypowiedzi psychologów na tego typu portalach zbytnio nie pomogą. Proszę udać się na wizytę.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję Pana straty.
Żałoba jest długotrwałym i złożonym procesem, który każdy człowiek przechodzi inaczej. Niestety, to naturalne, że zawsze wiąże się z dużym cierpieniem, smutkiem, tęsknotą, żalem, frustracją, gniewem. Z czasem te emocje zazwyczaj jednak stopniowo mijają, coraz łatwiej radzić sobie z nimi i powoli przychodzi akceptacja losu, adaptacja do nowego życia bez bliskiej osoby.
Jeśli tak się nie dzieje, żałoba wikła się i zamienia w depresję - niezbędna może okazać się specjalistyczna pomoc psychoterapeuty i/ lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam!