Jak się pozbyć oponki na brzuchu?

Witam, mam 24 lata, 178 cm wzrostu, 72 kilo wagi. Na co dzień pracuję przy komputerze. Pracę zaczynam o 9, a kończę o 17, dodatkowo dojazdy około półtorej godziny w jedną stronę. Ostatnimi czasy widzę, jak zaczynam się robić okrągły. Najbardziej chodzi o oponkę. Zaczyna się robić z braku ruchu, ale cierpię na brak czasu - albo praca, albo sport. Nie zawsze jem regularnie i nie zawsze zdrowo, zdarza się, że od śniadania do kolacji nic nie zjem, czasami też opycham się jakimiś fast foodami. W jaki sposób mogę spróbować stracić tę oponkę? Jakaś dieta? Może jakiś zestaw ćwiczeń?

Witam!

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• rowerek,
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach, wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Inne przykładowe ćwiczenia znajdzie Pan na abccwiczenia.pl.

Z diety należy wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam