Jak się pozbyć trądziku na barkach?

Witam. Mam 16 lat i od około 3 lat zmagam się z trądzikiem. Dawniej miałem go tylko na twarzy. Byłem u 2 dermatologów, pierwszy przypisał mi maść, która kompletnie mi nie pomogła. U drugiego było już o wiele lepiej, dostałem inną maść i do tego antybiotyk. Efekty całkiem zadowalające, na twarzy jest już nie wiele pryszczy a więcej blizn, które akurat najmniej mi przeszkadzają. Po tej kuracji pojawił się problem z barkami i okolicami klatki piersiowej, wysypało mnie strasznie. Dermatolog doradził mi długą kuracje, ale nie zgodziłem się na nią, ponieważ skutki uboczne są straszne. Mianowicie wysuszenie skóry, ust, a co najgorsze mogą pojawić się problemy z wątrobą (do tego bardzo kosztowna). Bardzo proszę o pomoc, bo aż wstyd ściągnąć koszulkę na plaży czy pokazać się na basenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie.

Jeżeli ogólnodostępne środki nie wystarczają i pomimo prawidłowo prowadzonej pielęgnacji zmiany są tak silne, może jednak warto zastanowić się nad leczeniem. Proszę jeszcze zwrócić uwagę czy na pewno nie popełnia Pan żadnych błędów w codziennym dbaniu o swoją skórę - polecam artykuły na naszym portalu, między innymi - http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere.

Poprzednio terapia pomogła, może nie wart czekać na powikłania w postaci pojawiających się blizn, których leczenie tez jest trudne i kosztowne.
Zawsze może Pan skonsultować się z innym lekarzem.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.