Jak się wyleczyć z uzależnienia od morfiny?

Witam, od kilku lat biorę morfinę pitną w bardzo dużych dawkach, nie na ból, tylko dla samej euforii i przyjemności. Od dawna, będąc bez morfiny, odczuwam bardzo duże bóle mięśni, bezsenność, odczucie zimna, gęsią skórkę, apatię - po kolejnej dawce wszystko znika, to chyba uzależnienie. Chciałbym iść na odwyk, ale słyszałem, że są terapie żeby te bóle zmniejszyć. Jestem z Katowic i chciałbym tylko iść tylko na tę terapię i c - pomóżcie...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Opisywane objawy są typowe dla zespołu abstynencyjnego w przebiegu uzależnienia od opiatów.
W tej sytuacji wskazany byłby najpierw detoks.
Detoksykacja pozwala na odstawienie morfiny i złagodzenie przykrych objawów. Może ona polegać na nasyceniu substancją zastępczą i jej stopniowym odstawieniu oraz stosowaniu leków uspokajających i przeciwbólowych. Dalsze postępowanie (np. leczenie odwykowe, program metadonowy) może Ci wskazać lekarz pracujący w takim oddziale.
Listę placówek znajdziesz w internecie.

Z pozdrowieniami