Jak się zachowywać, by odzyskać ukochaną osobę?

Witam serdecznie. Byłem zaręczony z dziewczyną, którą bardzo kocham, jest wszystkim dla mnie, jednak kiedy byliśmy jeszcze ze sobą, nie zawsze byłem sprawiedliwy co do Niej. Byłem zbyt surowy i chyba zgrywałem twardziela, teraz okazuje się, że Ona nie miała swojego zdania. Teraz, po rozstaniu, zrozumiałem, kiedy i jakie błędy robiłem. Chcę to wszystko naprawić i zmienić pewne zachowania. Rozstaliśmy się, a raczej Ona zrobiła pierwszy krok. Milczeliśmy tydzień, potem dzwoniliśmy do siebie i ciągle to robimy. Przepraszam Ją i mówię, proszę o jeszcze jedną szansę, o jedyną. Byłem u Niej, a mieszka na drugim końcu kraju, i po dwóch godzinach rozmowy wróciłem do domu. Powiedziała, że potrzebuje czasu na poukładanie sobie wszystkiego, czasu do namysłu. Ciągle rozmawiamy przez tel. i mówię, jak bardzo Ją kocham i jak mi na niej zależy, Ona na to, że wszystko rozumie i żebym dał jej jeszcze czas. Sam już nie wiem, co robić, boję się, że ten czas zadziała na moją niekorzyść. Co mam robić, a czego nie, jak mam się zachowywać, żeby wróciła? Proszę o radę i pomoc, bo szczerze Ją kocham i potrzebuję. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
nie wiem, co dokładnie zaszło między Tobą a Twoją dziewczyną, i jaki był rzeczywisty powód rozstania. Myślę jednak, że powinieneś dać jej trochę czasu na przemyślenia, skoro tego właśnie potrzebuje. Zapewniłeś dziewczynę o swojej miłości i na pewno wie, że zależy Ci na niej, teraz ma czas, żeby sobie wszystko poukładać.
Postaraj się nie być zbyt natarczywy i nie wywierać nacisku na decyzję Twojej dziewczyny. Jeśli zdecydujecie wrócić do siebie, powinna być to dobrowolna decyzja każdego z Was. Pamiętaj jednak, że nikogo nie można zmusić do miłości.
Postaraj się również zaangażować w jakieś zajęcie, które sprawia Ci przyjemność i oderwie Cię od ciągłego myślenia o dziewczynie. Dzięki temu spojrzysz na swój problem z pewnym dystansem i będziesz mógł zastanowić się, co chcesz zmienić w związku i jak tego dokonasz. Warto, żebyś przemyślał, jakie są Twoje oczekiwania co do tego związku i czy są one zgodne z tym, czego oczekuje Twoja dziewczyna.
Życzę Ci cierpliwości, pozdrawiam Cię serdecznie