Jak skutecznie i szybko schudnąć?

Witam. Mam na imię Marta i mam 20 lat. Moim problemem jest to, że za dużo ważę. Przy wzroście 158 ważę 70 kg i wiem, że to za dużo. 3 lata temu ważyłam 50 kg też po odchudzeniu, bo miałam wtedy też 70, ale jak schudłam, to szybko mi to wróciło, a teraz nie mam siły się za to zabrać, brak mi motywacji.   Od dziecka uwielbiałam jeść i tak zostało. Najgorsze jest to, że jak wstaje rano do szkoły, o godzinie 6 to nie jem śniadania, tylko dopiero w szkole o 8.30, a poza tym nie mogę sypiać w nocy, bo bardzo się stresuję, szkoła matura w maju jejku. W szkole wstydzę się jeść, a jak do domu wrócę zazwyczaj tak od godz. 15-17 to pcham wszystko do buzi, co tylko widzę, bo jestem okropnie głodna. Także jak nie mam co robić, albo gdy się denerwuję to jem i nie wiem co z tym zrobić, bo jak nazajutrz wstaje do szkoły, to boli mnie wątroba. Pomóżcie mi proszę, bo już nie chcę tak dalej. Nie wytrzymam tego, nie lubię siebie. Nie podobam się sobie. Czekam na wiadomość.

Witam,

Pani BMI wynosi 28,11.
Oznacza to nadwagę.
Wspomniany przez Panią dyskomfort związany z wątrobą, prosiłabym, aby wyjaśniła Pani u lekrza (na konsultacji).
Przede wszystkim proszę się nie załamywać.
Wizyta u kosmetyczki, fryzjera z pewnością poprawi Pani nastawienie do siebie.
Proszę kupić karnet na zajęcia fitness.
Zmobilizuje to Panią do ruchu.
Mogę zagwarantować, iż przy systematycznym wysiłku, Pani ciało stanie się piękniejsze, a nastrój ulegnie poprawie.

Spadki humoru mogą być wynikiem głodzenia za dnia.
Wieczorem pochłania Pani jedzenie bez kontroli, czemu towarzyszy uczucie wstydu i zażenowania.
Proszę się przekonać do regularnych posiłków.

Pomocne mogą być:
- masaże
- ciepło-zimne natryski
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających
- codzienne ćwiczenia
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Napadom głodu zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Pozdrawiam