Jak skutecznie i szybko schudnąć 20 kg?

Lubię W-F. Jest zima, więc dużo przebywam na dworze. Unikam mięs, a mimo to mam brzuch, którego chcę się pozbyć. Jak? Mam 12 lat i 159 cm wzrostu, a ważę 61-62 kg. Pomóżcie! W mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi oprócz cioci, dobieranej - nie takiej od razu z rodziny. Kiedyś chciałam się odchudzać, ale nie umiałam. Pomocy!

Witam,
w chwili obecnej można u Ciebie stwierdzić nadwagę, niemniej nie polecam stosowania diet odchudzających w tak młodym wieku, bez nadzoru lekarza/dietetyka i rodziców.
Możesz sobie tylko zaszkodzić.
Pamiętaj, że jeszcze przez kilka lat będzie zwiększał się Twój wzrost, stąd możliwe, że Twoja sylwetka się wysmukli.
Powinnaś przede wszystkim unikać objadania się ponad miarę. Rodzaj i ilość porcji produktów z poszczególnych grup żywności, które zaleca się dzieciom i młodzieży, znajdziesz w Piramidzie Zdrowego Żywienia, przeznaczona jest ona dla osób zdrowych.
Optymalna ilość posiłków to 4-5 dziennie, z 3 godz. Przerwami. Unikaj: chipsów, łakoci, ciast, ciasteczek, żywności typu fast-food, słodkich napojów.

Warto, abyś udała się z rodzicami do lekarza, który oceni z czego może wynikać nadwaga.
Twoja nawyki żywieniowe oceni dietetyk i podpowie, co warto zmienić.

Co do ruchu, to najlepiej, abyś każdy dzień starała się spędzać jak najaktywniej.
Może to być lepienie bałwana, wychodzenie na sanki, jazda na nartach, spacery (pamiętaj jednak, aby dbać o właściwe okrycie, tak byś nie zmarzła i nie przeziębiła się).
Możesz także wykonywać lekkie ćwiczenia (www.abccwiczenia.pl) pod okiem rodziców.

Pozdrawiam