Jak skutecznie schudnąć przy niedoczynności tarczycy?

Mam 31 lat, 86 kg wagi, 164 wzrostu, otyłość brzuszną, pozostałości po ciąży, dodatkowo choruję na niedoczynność tarczycy. Chciałabym schudnąć do wagi, jaką miałam 10 lat temu, czyli 56 kg. Jestem leniuszkiem, który lubi podjadać. Moje wcześniejsze próby odchudzania przynosiły wynik 80 kg. Jadłam tylko śniadanie i na odiad zupę, to waga spadała o 1 kg na tydzień. Tak było ostatnio i spadło mi 6 kg i na tym koniec, waga staneła w miejscu. Co robić, żeby waga spadała dalej?
31 LAT ponad rok temu

Witam!

Pani BMI wynosi 32. Odpowiada to otyłości. Nie napisała Pani,  jak dawno temu miał miejsce poród. Jeśli nadal karmi Pani piersią, poczekałabym na Pani miejscu z dietą, a jedynie wyeliminowała niezdrową i tuczącą żywność.

W diecie osoby z niedoczynnością tarczycy istotna jest odpowiednia podaż białka. W przypadku odchudzania, ograniczeniu powinny podlegać tłuszcze.

Powinna Pani unikać:
- kapusty, kalafiora, brukselki,
- brukwi, rzepaku,
- soi,
- gorczycy,
- orzeszków ziemnych,
- fasoli, grochu i cebuli.

Produkty te są źródłem tak zwanych czynników wolotwórczych (goitrogennych) - negatywnie oddziałujących na tarczycę.

Przemianę materii (obniżoną) "podkręcą":
- ćwiczenia fizyczne,
- przyprawy - kminek, kolendra, majeranek, ogórecznik, seler czy ruta.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

To, co może Pani zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pomocne mogą być:
- masaże,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Najlepiej, jeśli dieta będzie prowadzona pod kontrolą lekarza, który ma dostęp do Pani badań, i jest w stanie na bieżąco ocenić stan zdrowia.
Każdego pacjenta charakteryzuje indywidualny stan metaboliczny i w przypadku takich schorzeń, nie wystarczy jedynie konsultacja internetowa.

Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl.

POZDRAWIAM