Jak sobie radzić z brakiem energii w menopauzie?

Mam 53 lata i od 1,5 roku przechodzę menopauzę. Na początku bardzo źle się czułam i postanowiłam po konsultacji z lekarzem ginekologiem zastosować HTZ. Od czerwca jestem na A***, nawet dobrze na mnie działa. Jestem mniej rozdrażniona, w nocy śpię, ale nie potrafię sobie poradzić z brakiem energii. Zmuszam się, żeby wykonać najprostsze czynności w domu. Może ktoś pomyśleć, że jestem leniwa, bo z boku to tak wygląda, ale po prostu mnie się niczego nie chce. Już nie wiem, czym sobie pomóc. Może jakaś rada? Pozdrawiam i z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jednym z działań niepożądanych HTZ jest depresja, a jej wykładnikiem może być właśnie brak energii. Z drugiej strony, zaburzenie to towarzyszyć może również samemu okresowi okołomenopauzalnemu.
Myślę, że można by spróbować zmienić preparat na inny, licząc, że nie będzie on miał na Panią takiego działania lub że uda mu się zniwelować ten objaw klimkterium.
Pozdrawiam serdecznie!