Jak spalić tkankę tłuszczową?

Witam, mam na imię Kuba. Lat 19. Chciałbym zminimalizować tkankę tłuszczową, szczególnie łydki + uda, bo praktycznie tylko tam jest u mnie widoczna (nie wiem dlaczego). Nie jest to cechą dziedziczną, ponieważ rodzice jak i dziadkowie nie mieli takiego problemu. Jestem szczupły, jedynie uda i łydki mam 'zatłuszczone'. Gram w piłkę nożną ponad 10 lat, jeśli chodzi o aktywność fizyczną to jest u mnie wysoka. Nie jem zbyt dużo słodyczy ani fast foodów (okazyjnie), dlatego nie wiem skąd ten tłuszcz na nogach. Wiem, że samymi ćwiczeniami za dużo nie osiągnę, dlatego proszę o wskazówki dotyczące diety, czego unikać, co często jeść. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witaj Kuba! Na podstawie opisu wyglądu łydek oraz informacji o grze w piłkę nożną z dużym prawdopodobieństwem stwierdzam, że Twoje łydki są umięśnione. Tkanka tłuszczowa zazwyczaj u chłopców odkłada się w okolicy brzucha tzw. mięsień piwny. Ważne w procesie formowania i kształtowania ciała odgrywa ruch oraz dieta. Ze względu na fakt, iż dużo grasz w piłkę nożną (>3 razy w tygodniu) powinieneś spożywać produkty bogate w flawonoidy - substancje aktywne, które zwalczają wolne rodniki oraz zapobiegają gromadzeniu tkanki tłuszczowej oraz ułatwiają jej spalanie. Najwięcej flawonoidów znajduje się w zielonej herbacie oraz warzywach takich jak: brokuły, chrzan, czerwona papryka. Ponadto zacznij wykonywać ćwiczenia kształtujące tę partię ciała. Korzystnie na wygląd sylwetki wpływają ćwiczenia w wodzie - basen. mgr Aneta Kościołek