Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha, ud, pośladków i bioder?

Jestem Milena, mam 12 lat, 160 cm wzrostu i ważę około 70 kg. Strasznie szybko dojrzewam. W tym wieku mam już miesiączkę. Chodzę 4 razy w tygodniu na tenis po 1 godzine, zagram w siatkówkę z koleżankami, poganiam się z nimi. Strasznie dużo jem i nieregularnie. Ostatnio ograniczam słodycze, piję samą wodę, lecz gazowaną, żadnych innych napojów. Czasami zjem płatki z mlekiem. Bardzo chcę schudnąć, ale nie wiem jak to zrobić. Chciałabym schudnąć do 1 gimnazjum (czyli jeszcze rok), żeby gimnazjaliści się ze mnie nie naśmiewali... Proszę o jakiś plan, ile i o której muszę poćwiczyć i ile jeść. Z góry dziękuję :)

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI na siatce centylowej znajduje się powyżej 97 centyla. Oznacza to otyłość. Jeśli wcześniej nie byłaś na konsultacji lekarskiej - udaj się na nią z rodzicami. Trzeba wyjaśnić przyczynę problemu dodatkowych kilogramów. Być może doprowadziły do tego np. zaburzenia hormonalne. Prawdopodobnie otyłość jest wynikiem spożywania zbyt dużej ilości jedzenia, ale zawsze warto sprawdzić, czy nie ma jakiejś innej przyczyny zdrowotnej.

Jeśli rzeczywiście bardzo dużo ćwiczysz, część dodatkowych kilogramów może być związana z rozwojem tkanki mięśniowej. Nie stosuj diet odchudzających na własną rękę, a na pewno nie podejmuj głodówek. Twój organizm się rozwija i musi mieć na to wystarczającą dawkę energii.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zastosowanie może mieć:
•    wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn typu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło, gotowanie na parze, tradycyjne gotowanie są lepsze od smażenia),
•    spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (gruboziarnistych kasz, razowego makaronu, pieczywa ciemnego - wydłużają uczucie sytości),
•    włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców,
•    ograniczenie dodawanego cukru,
•    ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
•    zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
•    włączenie do jadłospisu ryb.

Codziennie ćwicz co najmniej przez 30 minut i poproś rodziców, aby zapisali Cię na wizytę u dietetyka pediatrycznego.

Wiem, że może to być ciężkie, ale wyeliminuj słodycze ze swojego jadłospisu.

Pozdrawiam