Jak stopniowo porzucić dietę?

Witam! Muszę rzucić dietę. Byłam na 1000 kcal, a obecnie jestem na 1400 kcal. Mam 15 lat, ważę 45 kg przy wzroście 173 cm. Jak mam ją rzucić? Dodawać kolejne 100 kcal co jakiś czas? I czy mogę jeść np. kluski na parze, bo u mnie problem polega na tym, że nie jem warzyw, a z owoców tylko jabłka i arbuzy, mięso zaś jem bardzo rzadko (tylko w niedziele). Bardzo lubię dania mączne typu kluski na parze, naleśniki, pierogi - ale to są istne bomby kaloryczne! Czy mogę np. na śniadanie czy 2 śniadanie jeść właśnie takie kluski na parze czy to zły pomysł? I jak mam rzucić tę dietę? Dziękuję z góry za pomoc!
15 LAT ponad rok temu

Witam
Ważysz zdecydowanie za mało w stosunku do swojego wzrostu.
Nie możesz się odchudzać, gdyż znacząco osłabiasz w ten sposób swój organizm.
Zapotrzebowanie energetyczne dla dziewcząt w Twoim wieku (zgodnie z normami), przy umiarkowanej aktywności fizycznej, wynosi 2400 kcal.
Spożywasz o 1000 kcal mniej, co będzie powodowało prawdopodobnie dalszą redukcję masy.
Proponuję, abyś energetyczność diety zwiększała o 200 kcal, co 2 tygodnie.
Do 2400 kcal powinnaś dojść za około 10 tygodni (2,5 miesiąca).
Możesz jeść kluski na parze. Do kopytek zamiast mąki pszennej można dodać mąkę razową, przez co staną się źródłem węglowodanów złożonych.
Do warzyw musisz się przemóc. Spróbuj omletów z warzywami czy warzyw z sosem i ryżem.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.
Pozdrawiam

PS
Dobrze, gdyby zbadał Cię lekarz i sprawdził, czy dieta odchudzająca nie wyniszczyła Twojego organizmu.