Jak stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Planuję w październiku wyjazd na wczasy i w tym czasie właśnie mam dostać miesiączkę. Wcześniej nie brałam tabletek. Miesiączkę mam dostać koło 27 sierpnia, potem 23 września, a następny termin to 20 październik (miesiączki mam regularne, co 28 dni, trwają po 6 dni). Na wczasy jadę od 10 do 24 października 2010. Chciałabym by wtedy nie było miesiączki. Do lekarza właśnie się wybieram, ale będę wdzięczna za Państwa podpowiedź:) Bardzo dziękuję, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ma Pani szansę rozpocząć stosowanie tabletek już w sierpniu. Im wcześniej rozpocznie Pani ich zażywanie, tym lepiej, ponieważ działania niepożądane pod postacią plamień/krwawień w trakcie cyklu zwykle ustępują w ciągu 2-3 opakowań.

Pierwsze opakowanie tabletek należy rozpocząć pierwszego dnia miesiączki. Standardowo przyjmuje się je przez 21 dni a następnie wykonuje 7-dniową przerwę na wystąpienie krwawienia (miesiączka pojawia się średnio w 3.-4. dniu przerwy). Niekiedy stosuje się schemat 24+4 (w zależności od preparatu).

Jeśli nie chce Pani, aby okres wystąpił, należy rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania bez robienia przerwy.