Jak stracić nadmierny tłuszcz w okolicy ud i brzucha?

Mam prawie 18 lat i chciałabym schudnąć do swej 18-nastki.. najbardziej na brzuchu i udach..;/;/ ważę 62kg i pragnę pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu..:(. Nie wiem jaką dietę zastosować i jakie ćwiczenia... i dlatego proszę o poradę.. W wakacje chciałabym wyglądać już atrakcyjnie i nosić strój kąpielowy i krótkie bluzeczki... Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź...
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Nie podałaś kilku bardzo istotnych informacji na swój temat: wzrostu, przykładowego jadłospisu, aktywności fizycznej. Bez tego trudno udzielić odpowiedniej rady. Być może nie masz nadwagi, więc na wstępie polecam ćwiczenia, czyli pierwszy krok do zadowolenia z własnej figury.

Przykładowo (brzuch):
-codziennie 200 półbrzuszków prostych oraz 100 skośnych (na raz). Półbrzuszki mniej obciążają kręgosłup niż brzuszki.
-później (po 2-3 tygodniach) - program ćwiczeniowy typu 8 minute abs (codziennie) lub Tamilee Webb (3-4 razy w tygodniu, po 15 minut).
-na koniec A6W (http://www.a6w.pl/) według schematu, przez 42 dni.
Po każdym z powyższych programów warto zastosować ćwiczenia rozciągające mięśnie brzucha.

Na uda: zestaw z serii 8 minute lub Tamille Webb (3-4 razy w tygodniu).
pozdrawiam