Jak szkodliwa jest marihuana dla noworodka, jeśli matka karmiąca piersią pali?

Jestem 32-letnią mamą dwójki dzieci. Bardzo długo palę marihuanę. Wiem, że to niemądre. Nie mam jednak kłopotów z zajęciem się dziećmi czy domem, ale nie będę siebie tu tłumaczyć. Ostatnio dużo myślałam o moim zachowaniu i nie jestem z siebie dumna. Paliłam w czasie drugiej ciąży i palę nadal. Dziecko urodziło się zdrowe i ładnie przybiera na wadze. Karmię piersią i martwię się, jakie skutki może to wywołać, jeśli palę. Postanowiłam przestać, gdyż bardzo kocham swoje dzieci i nie mogę się tak prowadzić. Czas przestać! Jest mi bardzo przykro:( Martwię się i chciałabym wiedzieć, co mogłam spowodować paleniem i karmieniem dzieciątka?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Aktywny psychotropowo THC zawarty w konopiach indyjskich jest rozpuszczalny w tłuszczach i jest odkładany w organizmie osób przewlekle palących marihuanę. THC jest wykrywany w moczu noworodków matek karmiących piersią.

Tak więc jest prawdopodobne, że Pani dziecko otrzymuje stale pewną ilość substancji psychoaktywnych w mleku.

Substancje psychoaktywne kupowane poza legalnym obiegiem mogą być zanieczyszczone innymi substancjami.

Dzieci matek palących marihuanę mogą być ospałe i rozwijać się wolniej pod względem psychomotorycznym.

Proszę również rozważyć wpływ na psychikę dziecka oraz ewentualne większe ryzyko uzależnienia od marihuany i innych substancji psychoaktywnych w przyszłości.

Okres pierwszego roku życia dziecka - intensywnego rozwoju mózgu, połączeń nerwowych, rozwoju psychicznego i ruchowego powinien być związany ze szczególną ochroną przed substancjami, które mogłyby ten rozwój zaburzyć: dotyczy to nie tylko marihuany, ale i nikotyny i alkoholu oraz narkotyków.

W tej sytuacji odradzam Pani karmienie piersią, mniej szkodliwe dla dziecka będzie stosowanie preparatów mlekozastępczych.

Proszę również nie palić marihuany w domu, aby nie eksponować dziecka na dym.

http://www.ivillage.com/breastfeeding-occasional-marijuana-use-safe/6-n-...

http://www.loveyourbaby.com/marijuana-and-breastfeeding.html

Z pozdrowieniami