Jak szybko i skutecznie wyleczyć grypę jelitową?

Dzień dobry Kieruję się z problemem, a mianowicie mam 13 lat, jestem chuda, ok. 44 kg i ostatnio od 3 dni mam tzw. "jelitówkę". Z początku miałam tylko gorączkę do 39.9, po tym dniu gorączka minęła, a potem mnie bolało bardzo gardło. Od drugiego dnia zaczęło się osłabienie, zbyt silne. Nie mam w ogóle apetytu. Byłam u lekarza i stwierdza się, że jest prawdopodobnie żółć w żołądku. Dziś znów wymiotuję, jem tylko herbatniki, na nic nie mam ochoty. Pomóżcie, jak można to szybko wyleczyć? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

W Pani sytuacji najważniejsze jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, proszę pamiętać że zapotrzebowanie na nie się zwiększa nie tylko w wyniku wymiotów czy biegunki, ale także na skutek podniesionej temperatury ciała. Przyjmować należy wodę, lekko zaparzoną herbatę

Ważna jest również dieta, powinna być ona lekkostrawna, zawierająca produkty gotowane. Proszę nie spożywać dań ciężkostrawnych, smażonych. Raczej proszę unikać produktów mlecznych.

Na podniesioną temperaturę ciała stosować można objawowo środki przeciwgorączkowe.
Proszę raczej przebywać w łózku, warto także infekcję doleczyć do końca w celu uniknięciu groźnych powikłań.

Jeżeli objawy będą się przedłużały konieczna będzie rekonsultacja z lekarzem rodzinnym.
Polecam jeszcze artykuł z naszego portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-grypa-zoladkowa.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam