Jak szybko schudnąć 35 kilogramów?

Witam, Mam 190 cm wzrostu. Ważę 135 kilogramów i mam ponad 35 kilogramów nadwagi. Nie daję sobie już rady. Staram się tylko jak mogę, by to zgubić, ale jakoś nie widzę nadziei na to odchudzanie. Po prostu brak mi słów już. Najgorszy jest brzuch. Są rozstępy widoczne, takie jakby się przejechało tępą żyletką. Są bardzo widoczne, a robią się jeszcze większe, nawet do 30 centymetrów. Proszę o poradę. Co z tym zrobić? Próbowałem już różnych diet i nic. Nawet diety Cambridge. Ona mi pomogła. Brałem razem z nią tabletki na odchudzanie. Jednak w ciągu roku przytyłem to samo, co schudłem przez 2 miesiące (17,5 kg). Już straciłem wiarę w to, że schudnę. Proszę o dobre porady. To jest mój e-mail: rafi1180@interia.eu
ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku spadek masy ciała jest niezbędny, w celu zachowania zdrowia i zapobiegania powstawaniu chorób zależnych od diety- cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, które pojawiają się w coraz wcześniejszym wieku. Świadczy to o zastraszającym tempie wzrostu odsetka młodych osób z nadwagą i otyłością.

Mimo to odradzam odchudzanie się na własną rękę. Powinieneś udać się do dietetyka, który nie tylko ułożyłby dla Ciebie odpowiednią dietę, ale też nauczył zdrowych zasad żywienia i dobierania odpowiednich produktów, tak aby w przyszłości nie wystąpił efekt jojo. Masa ciała powinna ulegać zmniejszeniu wolno, tylko dzięki temu efekt będzie trwały, a stracone kilogramy nie powrócą.

Dodatkowo zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i sprawdź czy się do nich stosujesz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Równie ważna jest aktywność fizyczna! Dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Twoja masa ciała nie pozwala na wykonywanie forsowanych ćwiczeń, ponieważ grozi to problemami ze stawami zwłaszcza kolanowymi. Powinieneś zacząć regularnie chodzić na spacery, zwłaszcza połączone z nornic walkingiem. Bardzo polecam również w Twoim przypadku pływanie, które nie obciąża kończyn i nie nadweręża stawów.

Pozdrawiam.