Jak szybko, skutecznie i rozsądnie schudnąć?

  Jak szybko i skutecznie schudnąć?
ponad rok temu

Witam,
optymalne tempo redukcji masy ciała to 4 kg miesięcznie. Szybsze odchudzanie wiąże się z większym ryzykiem efektu jo jo.
Tempo odchudzania zależy od wielu czynników: zapotrzebowania organizmu na energię, jej spalania wraz z codzienną aktywnością, kaloryczności diety odchudzającej.
Duży wpływ na to ma także wspomaganie odchudzania poprzez treningi.
Prosiłabym o podanie danych odnośnie do wieku, wzrostu, masy ciała i płci.
Pozdrawiam