Jak szybko zgubić wydęty brzuch?

Dobry wieczor.Mam pytanie.Jestem mezczyzna w wieku 53 lata.Caly czas mialem dobra forme.Od roku urusl mi brzuch .Mam mniej energi, uprawiam rowniez mniej cwiczen.Co robic zeby szybko zgubic wydety brzuch.Prosze o odpowiec za ktora z gury dziekuje

Witam Pana z mojego rodzinnego miasta,

Należy sprawdzić czy problem "wydętego brzucha" to kwestia tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w skórze czy też tkanka tłuszczowa trzewna. Nie wiem co zmieniło się w Pana diecie, ani czy przyjmuje Pan nowe leki. Na pewno wymaga to diagnostyki i nie sądzę żeby możliwe było "szybkie zgubienie brzucha". Z całą pewnością wymaga to czasu i motywacji, a najpierw należy ustalić przyczynę czy np nie jest to kwestią gazów wynikających z małej ilości błonnika w diecie lub spożywania w nadmiarze napojów gazowanych.

Witam Pana,

Na początku należy zbadać przyczynę powiększenia się brzucha. Zadać sobie pytanie na ile zmienił Pan swoje nawyki żywieniowe, czy przy mniejszej aktywności fizycznej zaczął Pan przyswajać większą ilość kalorii, czy może przyjmuje Pan jakieś nowe leki ? należałoby prześledzić Pana jadłospis oraz wykonać odpowiednie badania składu ciała. w tym celu zachęcam do odwiedzenia gabinetu dietetyka, który na podstawie wyników oraz wywiadu żywieniowego oraz zdrowotnego z pewnością postara się Panu pomóc.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk