Jak to jest z działaniem tabletek antykoncepcyjnych?

Witam ponownie! W jednym z moich postów pisała Pani (lek. Aneta Zwierzchowska), że pigułki dwuskładnikowe hamują owulację w 99 procentach. Na jednej ze stron internetowych znalazłem taki opis - "Jest jeszcze jedna dramatyczna kwestia. Otóż współczesne środki antykoncepcyjne mają niską zawartość hormonów. W efekcie nie zawsze działają antykoncepcyjnie, ale wczesnoporonnie. Nazywając rzecz po imieniu: zabijają poczęte już dziecko. – O działaniu wczesnoporonnym w ulotkach informacyjnych środków antykoncepcyjnych nie ma ani słowa – mówi jeden z ekspertów. Niska zawartość hormonów nie zatrzymuje owulacji, czyli uwolnienia komórki jajowej z jajnika, czop śluzowy nie zawsze blokuje plemnikom dostęp do komórki jajowej, a plemniki nie są dostatecznie spowolnione. Dochodzi do zapłodnienia. Pojawia się maleńki człowiek. Ale organizm matki nie pozwala mu przeżyć, ponieważ pigułki antykoncepcyjne wywołują pojawienie się tzw. chudego endometrium. To znaczy, że błona śluzowa wyściełająca macicę jest tak niskiej jakości, że zarodek nie może się w niej zagnieździć. Dochodzi do sprowokowanego poronienia." Czy to oznacza, że te nowoczesne pigułki dwuskładnikowe z mniejszą dawką hormonów mają mniejszą skuteczność niż 99 procent, jeśli chodzi o blokowanie owulacji? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Cytuję nasz atrykuł "...środki wczesnoporonne są w Polsce nielegalne. Tabletki wczesnoporonne działają już po implantacji komórki jajowej w macicy, czyli usuwają istniejącą ciążę. W niektórych krajach środki wczesnoporonne są legalne i mogą być stosowane jako antykoncepcja po stosunku lub do usuwania ciąży ze wskazań medycznych."

Tutaj cała treść artykułu http://abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-po-a-srodki-wczesnoporonne-to-nie-to-samo

Tabletki dwuskładnikowe działają na zasadzie blokady owulacji i takie działanie mają udowodnione. Prawdą też jest, że ich skuteczność przy prawidłowym stosowaniu wynosi blisko 100%.

Pozdrawiam