Jak tu chudnąć?

Witam serdecznie!!! Mam prawie 15 lat, ważę prawie 60 kg i mam 161 cm wzrostu. Mam pytanie!!! Jaka jest dla mnie najlepsza dieta i ćwiczenia? I proszę mi nie mówić, że jestem w normie, bo to wiem... tylko mam duży, wystający brzuch, grube uda, duże dupsko i mam rozstępy na brzuchu!!! Prawda, że straszne...? Nie chce mi się wcale ćwiczyć po 2 godziny czy nawet godzinę... Nie mam czasu, chodzę do szkoły i muszę się uczyć!!! Proszę mi tylko powiedzieć, co powinnam jeść (jakie owoce, warzywa, mięso, nabiał itd.), czego nie powinnam jeść, a czego nie wolno mi. Jakie codziennie wykonywać proste ćwiczenia, żeby efekty były widoczne po miesiącu, np. 1 kg mniej, a nawet więcej. Proszę mi pomóc... Chcę kiedyś zobaczyć na wadze 52 kg... Marzenia... i proszę nie wciskać mi tu kitu... Będę was męczyć!!!
ponad rok temu

Witam!

Z pewnością nikt nie będzie Ci wciskać kitu. Tak, jak napisałaś, Twoja waga jest w normie, jednak powinnaś zacząć zwracać uwagę na to, co jesz. Również ćwiczenia są niezbędne dla osiągnięcia szczupłej i wysportowanej sylwetki - cudów nie ma!

Przede wszystkim powinnaś zrezygnować z niezdrowych, powodujących odkładanie się tłuszczu produktów spożywczych: słodyczy, słodkich bułek, ciast, ciasteczek, fast foodów, słonych przekąsek i chipsów. Zacznij też stosować zdrowe nawyki żywieniowe, o których informacje znajdziesz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie - pół godziny dziennie - efekty z pewnością zaobserwujesz po kilku, a nawet jednym miesiącu. Pamiętaj, że waga nie jest do końca wyznacznikiem ilości tkanki tłuszczowej w ciele. Zmierz się w talii, górna granica normy dla kobiet to 88 cm.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.