Jak unikać rozstępów w ciąży?

Witam Jestem w ciąży i obawiam się rozstępów gdyż jak dużo schudłam to na pośladku i piersi ja się dobrze przyjrzeć to można coś zauważyć. Wiem kolagen i witamina B mają tu duże znaczenie, w takim razie czy mogę przyjmować będąc w ciąży kolagen w tabletkach, wit. B i tran bo do tej pory ran przyjmowałam. Wiem że są kremy na rozstępy ale jest ich taka masa że trudno wybrać, nie obchodzi mnie firma ale raczej jaki skład powinien mieć dobry krem. Pozdrawiam Olga

Szanowna Pani
Niestety skłonność do rozstępów jest cechą uwarunkowaną genetycznie.Z mojego doświadczenia pewną ulgę dają kremy nawilżające zawierające mocznik- jest ich wiele na rynku.Może Pani próbować delikatnego masażu oraz kąpieli z dodatkiem gliceryny płynnej.
Po ciąży dobrze jest nosić bieliznę modelującą oraz wcześnie rozpocząć leczenie metodami dostępnymi z zakresu medycynie estetycznej mezoterapia, peelingi,laser.
Łączę wyrazy szacunku
M Kardas

Polecane kosmetyki, o bezpiecnzym składzie dla kobiet to m.in:
Hipp BabySanf z ekologicznym olejkiem migdałowym BIO
Oliwka pielęgnacyjna HiPP Babysanft
Alverde, Mamaglück – olejek do ciała z dzikiej malwy
Rossmann, Babydream, Pflegeöl – Olejek pielęgnacyjny
Rossmann, Babydream fur Mama- Emulsja dla kobiet w ciąży
Eucerin – Naturalny olejek pielęgnacyjny
Proszę unikać takich substancji jak donory formaldehydu, parabeny, fenoksyetanol, trójetanoloamina, poliakrylamid, BHA, BHT…

W uniknięciu rozstępów kluczowa jest systematyka.