Jak uniknąć powstawania stawu rzekomego po złamaniu V kości śródręcza?

Kilka dni temu miałem robiony zabieg wprowadzania drutu K przy złamaniu V-tej kości śródręcza - jest to drugie złamanie tej kości (poprzednie 6 miesięcy wcześniej) - dłoń jest również włożona w gips. Mam pytanie dotyczące ryzyka powstania stawu rzekomego - czy są jakieś czynności których powinienem unikać, które mogą zwiększyć ryzyko p-powstania takiego stawu??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie należy przeciążać dłoni, ryzyko takie istnieje choć nie jest duże.