Jak ustalić dni płodne?

Witam. Mam 20 lat. Nie potrafię obliczyć dni płodnych i niepłodnych. Próbowałam zaobserwować śluz, mierzyłam temperaturę i dalej nic. Proszę o pomoc, bo bardzo pragnę mieć dzidziusia z moim mężem. Oto dni moich okresów. 17 sierpień, 13 wrzesień, 20 październik, 17 listopad, 18 grudzień, 18 styczeń. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Aby orientacyjnie określić dni płodne i niepłodne może Pani zastosować następującą zasadę. Od najkrótszego cyklu należy odjąć 20 a od najdłuższego należy odjąć 11. W ten sposób określi Pani zakres dni płodnych. Proszę tę zasadę odnieść do swoich cykli.

Pozdrawiam