Jak usunąć zaczerwienienie po peelingu TCA?

Witam Panią bardzo serdecznie, liczę na udzielenie rady. Otóż jestem po 5 już peelingu TCA. Moim problemem były przebarwienia i blizny, a także trądzik, który został pod skórą. W wyniku zabiegów trądzik został zaleczony, blizny wygładzone, jedynie przebarwienia są jeszcze widoczne, ale myślę, że po kilku TCA to ulegnie zmianie. Jednak od dłuższego czasu po zabiegach moje policzki, gdzie był wylany kwas 35% są zaczerwienione. Odstepy pomiedzy zabiegami były 3-4 tyg. i robione są od października do teraz. Proszę o radę, czy te zaczerwienienie może znikną po jakimś czasie? Albo po kolejnym peelignu, bo przyznam, że przed ostatnim peelingiem policzki miałem bardziej zaczerwienione, teraz po 5 już peelingu są mniej. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. DZIĘKUJĘ.
ponad rok temu

Tak, takie zaczerwienienie może się utrzymywać przez dłuższy czas po zabiegu. Prosze pamietać, że peeling TCA jest peelingiem głębokim, a naskórek po zabiegu - bardzo delikatny. Proszę stosować delikatne preparaty do mycia oraz kosmetyki specjalnie dobrane zapewne przez lekarza. Proszę także bezwzględnie pamiętać o ochronie UV!