Jak uwolnić się od natrętnych myśli?

Jak uwolnić się od mysli,że w przeszłości partnerka ,która była w wieku 43 lat związała się z mężczyzną 24 letnim. mamy oboje po około 50 lat. Jesteśmy z soba od 5 lat. gdy dowiedziałem się o tym fakcie coś pękło w mojej psychice,a do tej chwili kochałem partnerkę ponad wszystko. Czy widok partnerki kochającej się młodym meżczyzna może to uleczyć bo juz nie wiem sam .Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi

Witam Pana,
Jeżeli dobrze rozumiem, Pana partnerka była związana z innym mężczyzną, zanim staliście się parą? Mieliście z partnerką szczęście, że będąc dojrzałymi ludźmi z przeszłością trafiliście na siebie i zdecydowaliście, że będziecie razem. Wiązał Pan wiele nadziei z tym związkiem. Trudno jest w takich okolicznościach spokojnie przyjąć informację, że kochana kobieta była wcześniej w związku z innym o wiele młodszym mężczyzną. Nie wiem, czy rozmawialiście Państwo ze sobą o tym, jakie znaczenie przypisujecie swojemu związkowi i na ile jesteście dla siebie ważni tu i teraz. Jeżeli tak, warto zawalczyć o ten związek- rozmawiajcie o swoich uczuciach ( wszystkich) jak najczęściej i o tym, jak chcielibyście, żeby wyglądała wasza przyszłość. Jeżeli będzie zbyt trudno- proponuję skorzystać z pomocy psychoterapeuty, do którego może iść Pan sam albo możecie iść Państwo oboje o ile Pana partnerka zgodzi się na to. Pomysł o którym Pan pisze- oglądania partnerki z innym mężczyzną tylko by Państwa zranił i niczego nie rozwiązał. Z jakiś powodów partnerka wybrała Pana- dojrzałego mężczyznę, który podejmuje wyzwania i stara się rozwiązać problemy, jakie przynosi mu życie. Pozdrawiam serdecznie

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Proszę sobie naprawdę szczerze zadać pytanie czy widok partnerki kochającej się z młodszym mężczyzną moze pomóc skoro sama świadomość, że tak kiedyś było powoduje u pana takie cierpienia. Bardziej to brzmi jak akt rozpaczy, poszukiwanie czegoś co mogłoby pomóc. Najpier prosze zastanowić się co pan naprawde czuje, czy i jak zmieniło to pana uczucia do partnerki. Co dla pana wogóle oznacza to, że miała młodszego mężczyznę. Może pan czuć mętlik, mogą pomóc rozmowy z psychologiem, który pomoże w poukładaniu się z uczuciami. Często dopiero wtedy gdy coś się wypowie i nazywie można zdać sobie z tego sprawę. Może wartoby porozmawiać z partnerką. Zapytać co to dla niej znaczy. Może to też pozwoli poradzić panu sobie z tymi uczuciami
Beata Szymik

Dzień dobry.

Wydaje się, że zależy Panu nie tyle na uwolnieniu się od natrętnych myśli, ile o chęci ujrzenia partnerki w objęciach (młodszego, innego) mężczyzny.

Zdarzają się związki, w których tego rodzaju zachowania seksualne są praktykowane. Częściej natomiast partnerzy fantazjują o tzw. "kontrolowanej zdradzie" i możliwości oglądania swojego partnera współżyjącego z inną osobą. Na fantazjach tych jednak zazwyczaj pozostają - dodają one po prostu trochę pikanterii związkowi. Co innego bowiem fantazjować na ten temat, a co innego fantazję taką wdrożyć w życie.

Nie można oczywiście zapomnieć o Pańskiej partnerce i o tym, co ona miałaby do powiedzenia na temat Pańskich wyobrażeń, o czym łatwo się Pan może przekonać, po prostu z nią o tym rozmawiając.

Proszę też nie zapomnieć, że "Jeśli Pan Bóg chce kogoś mocno doświadczyć, spełnia jego marzenia."

Pozdrawiam.

Witam. Pana. Związek z partnerką rozpoczął się, gdy oboje byliście już dojrzałymi ludźmi.
Każde z Was miało różne związki i doświadczenia za sobą ( wszystkie one są już przeszłością). Przez 5 lat byliście ze sobą nie ze względu na swoją przeszłość, ale dlatego, że było Wam ze sobą dobrze ( a Pan pokochał swoją partnerkę " ponad wszystko"). Myślę, że powinien się Pan skupiać na tym co sobie nawzajem dajecie ; dbać by to co się dzieje TERAZ między WAMI i było coraz piękniejsze, pogłębiało i utrwalało Wasz związek.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Akurat ta fantazja, żeby widzieć partnerkę z młodszym w objęciach - nie jest bezpieczna i lepiej jej nie pielegnować nawet w wyobraźni...
Próby wprowadzania osoby trzeciej do partnerskiej diady zwykle nie kończą się dobrze dla nikogo.
Z seksuologicznego puntu widzenia byłoby to zachowanie ryzykowne.
Nie radzi sobie Pan z byciem "tu i teraz" z Partnerką - warto odwiedzić dobrego psychologa, a może nawet psychologa-seksuologa?
Pozdrawiam.

Witam,
Świadomość, że partnerka miała dużo młodszego mężczyznę najwyraźniej Pan zdruzgotała. Fantazje o zobaczeniu ich razem w intymnej sytuacji mają, moim zdaniem charakter autodestrukcyjny. Z jakiegoś powodu chce Pan się zgnębić jeszcze bardziej, jakby zadać sobie dodatkowy ból. Pana reakcja i pomysł na wyjście z sytuacji jest z psychologicznego punktu widzenia niepokojący. Uważam, że powinien Pan skorzystać z pomocy psychoterapeuty i przepracować te sprawę. Byłoby bardzo szkoda gdyby z powodu nieadekwatnej do okoliczności reakcji psychicznej stracił Pan kobietę, z którą w wieku 50 lat darzycie się miłością.
trzymam za Państwa kciuki