Jak walczyć z łysieniem u kobiet?

Witam! Ja zaczęłam tracić włosy ponad rok temu, dosłownie z dnia na dzień całe pasma włosów i tak przez ponad rok. Nie mam już połowy włosów, a te które zostały są szare, bez życia, suche, łamliwe, taki puszek i do tego kręcone. Lekarze nic mi nie pomagają, robiłam dwa razy badanie krwi, wmasowałam mnóstwo preparatów na wypadanie włosów takich dla ludzi po chemioterapii - nawet włosy mi odrosły, ale widzę, że też i one wypadają. Połknęłam mnóstwo tabletek i witamin na wypadanie włosów - i nic, problem wciąż jest. Z tego co widzę, włosy wypadają z całej powierzchni głowy. Ręce opadają, już mi się nie chce z tym walczyć za dużo, za długo. Postanowiłam, że jeszcze zacznę brać Diane35 na łysienie androgenowe, bo podejrzewam u siebie duży problem z hormonami. Jeżeli to nie pomoże to, chyba pozostaje tylko czekać aż wypadną wszystkie... (Dodam tylko, że aktualnie mieszkam w Anglii i chodzę tutaj do lekarzy.)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Łysienie może dotknąć również kobiety. Jednak zanim zacznie Pani przyjmować leki hormonalne to jednak zachęcam w pierwszej kolejności do wykonania diagnostyki i przynajmniej próby wyjaśnienia przyczyny objawów. Leczeniem łysienia zajmują się dermatolodzy - może oprócz odbytych wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu warto udać się jeszcze do specjalisty zajmującego się tymi schorzeniami. W Polsce do dermatologa nie jest konieczne skierowanie, niestety nie wiem jak ta kwestia wygląda w UK.

Pozdrawiam