Jak walczyć z uzależnieniem od marihuany u męża?

Witam, mój mąż pali marihuanę już od około 10 lat. Z tego co mnie zapewnia nie co dziennie, ale ja mu nie wieżę. Ma ciągle przekrwione oczy, cały czas stosuje krople do oczu i do nosa, bo twierdzi że ma wysuszone i oczy i nos. Przysypia na siedząco, w wannie itd. Nie mogę już na to patrzeć jak z tym walczyć?

Mgr Adam Horak Psycholog

Szczerze mówiąc nie za bardzo wierzę w to, że nie można uzależnić się od marihuany, wbrew temu co twierdzą amatorzy tego narkotyku i co przebija z Pani pytania. Obawiam się, że walczyć z uzależnieniami może jedynie całe społeczeństwo i dlatego sama Pani raczej nie da rady. Zdecydowanie za wszelką cenę powinna Pani unikać chronienia Pani męża przed negatywnymi skutkami zażywania narkotyku przez niego (np.: pocieszanie, leczenie, "załatwianie zwolnień lekarskich" itp.). Taka postawa prowadzi do dramatycznego w skutkach zjawiska współuzależnienia, na które podatne są w pierwszej kolejności troskliwe żony i matki. Proszę przemyśleć własne przekonania dotyczące zażywania tzw. "miękkich" narkotyków i spróbować zacząć szukać prewencyjnego wsparcia grupy osób mających podobne problemy. Niestety, leczenie uzależnienia musi poprzedzić brutalne zderzenie się osoby uzależnionej z trudną rzeczywistością. Wiem, że nie jest to łatwe, ale przede wszystkim chroniąc najpierw samą siebie, może Pani pomoc mężowi.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza