Jak walczyć z uzależnieniem od słodyczy?

Jestem uzależniona od słodyczy i z tego właśnie powodu mam nadwagę. Jak z tym walczyć?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zamiłowanie do słodyczy można w pewien sposób"oszukać" stosując ich zamienniki. Doskonale w tej roli spisują się koktajle ze świeżych i mrożonych owoców, na bazie mleka lub jogurtu naturalnego. Dobrym zamiennikiem są tez sałatki owocowe z dodatkiem migdałów i orzechów, musy owocowe, samodzielnie przygotowane kisiele czy galaretki. W przypadku braku czasu na ich wykonanie można sięgnąć po ulubiony owoc w postaci surowej. To zminimalizuje chęć sięgnięcia po słodycze.