Jak wspomagać pamięć u 65-latki?

U mojej mamy, która ma 65 lat ale generalnie jest w dobrej formie, pojawiają się coraz większe problemy pamięcią. Zapomina drobnych rzeczy już od kilku lat ale teraz ewidentnie problem się nasila. Jak mogę jej pomóc?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Mama powinna skontaktować się z neurologiem, w zależności od charakteru ubytków pamięci może zostać zastosowane leczenie spowalniające ten proces.

Witaj,
to naturalny proces,który jednak mozna wspomagać.Spróbuj zachęcić ją do uczestnictwa w projektach 50+/uniwersytety trzeciego wieku/.Będzie mogła korzystać z ciekawych wykładów,uprawiać sport,uczyć sie języków zaleznie od programu,jaki w twojej miejscowości jest proponowany.Demencja pogłęia sie wraz z apatią,więc powinieneś ją z tego wyrwać.Mozna oczywiście spróbowac psychoterapii,gdyż często w/w stanom towarzyszy depresja.
Podrawiam i zapraszam.