Jak wybaczyć partnerowi złe zachowanie?

Dzień dobry, jestem w totalnej rozsypce i nie wiem co robić po ostatnim wydarzeniu. Byliśmy z chłopakiem na weselu podczas którego totalnie mnie lekceważył (po wypiciu alkoholu), cały wieczór przesiedziałam sama, poszliśmy nie pokłóceni, było ok, aż do momentu spożycia alkoholu - ważniejsi byli koledzy. Nie pomagały prośby, groźby - był agresywny i odzywał się do mnie w sposób mnie upokarzający. Bardzo mnie to zabolało. Przeprasza, żałuje tego co zrobił, ale jakoś ciężko mi jest mu wybaczyć :((

Jeśli nie przyjmuje Pani przeprosin, to znaczy, że chce Pani trzymać partnera w "szachu". Będzie skakał wokól Pani, stawał na rzęsach, aż w końcu straci cierpliwość, a Pani chłopaka. Jeśli nie odejdzie, to będzie wściekły i sytuacja sie powtórzy. Tak może Pani utkwić na "tronie" ofiary przez dłuższy czas...

Witam,
Podejrzewam, że w waszym związku jest dużo nierozwiązanych problemów. Każde zachowanie coś wyraża. Jego zachowanie na weselu to przekaz, że czuje się w waszym związku krytykowany, nieakceptowany, strofowany. Jeśli Pani ma do partnera wiele roszczeń i pretensji, a on buntuje się , zaprzeczając, lub dla świętego spokoju przytakuje, bo boi się konsekwencji,to w momencie kiedy wypił alkohol i rozluźnił się, nabrał odwagi aby pokazać wszystkim , że nie jest pod pani pantoflem.
Innym wytłumaczeniem takiego zachowania jest , że nie zależny mu na waszym związku.
Uważam, że ten niemiły epizod powinien być początkiem, szczerego wyjaśnienia sobie wielu dręczących was rzeczy , zali i pretensji.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska