Jak wyeliminować kobiecy wytrysk podczas stosunku?

Podczas stosunku zdarza mi się mieć wytrysk. Nie wiem czy to na pewno ten kobiecy wytrysk czy może nietrzymanie moczu? Płyn jest przezroczysty, wygląda jak woda, nie pachnie i występuje nawet gdy przed stosunkiem pójdę do toalety. Czy ginekolog będzie mi w stanie powiedzieć co mi w rzeczywistości "dolega", jakoś to zbadać i jeżeli to mocz, da jakieś zalecenia?Spotkałam się już zarówno z negatywną, jak i pozytywną reakcją. Teraz spotykam się z kimś i boję się, że to "odkrycie" mu się nie spodoba.

Dzień dobry!

Tzw. kobiecy wytrysk, chociaż wydobywa się z cewki moczowej nie jest moczem. To wydzielina kobiecych gruczołów (podobna do wydzieliny męskiej prostaty), która jest rzadsza, przezroczysta, bezwonna - inna niż śluz pochwowy. Dla wielu mężczyzn tzw. wytrysk kobiecy jest pożądany i fascynujący, ponieważ zdarza się tylko części pań i jest związany z przeżyciem orgazmu - szczególnie orgazmu intensywnego. Tzw. "kobiety fontanny" w wielu kulturach i w wielu środowiskach są obiektem uwielbienia i swoistym fetyszem. Według badań ponad połowa kobiet przeżyła wytrysk chociaż raz w życiu. Często jednak nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ ilość wydzieliny może być różna - czasami łyżeczka, czasami pół szklanki. Ok. 6% kobiet doświadcza wytrysku podczas każdego stosunku. Istnieje też hipoteza, że wytrysku doznają niemal wszystkie kobiety, ale w większości jest to tzw. wytrysk wsteczny do pęcherza moczowego. Wytrysk kobiecy nie jest chorobą ani dolegliwością, która wymagałaby leczenia, ale kobiecą fizjologią. Często kluczem jest rozmowa z partnerem, wyjaśnienie mu, czym jest i na czym polega wytrysk kobiecy - że nie jest błędem czy wadą, ale naturą, fizjologią i kolorytem seksualności kobiecej.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że miewa Pani kobiecy wytrysk, czyli stosunkowo rzadkie zjawisko, a jak wynika z praktyki - bardzo pożądane przez mężczyzn. Utożsamiane jest bowiem ze szczególnie intensywnym przeżyciem orgazmu.
Trudno mi powiedzieć, czy ginekolog wyda Pani zalecenia, bądź przepisze terapię w celu pozbycia się kłopotliwego, jak rozumiem, daru natury, sądzę jednak, że warto spokojnie i bez lęku porozmawiać o tym z Pani partnerem.

Pozdrawiam.

Witam, niezależnie od Pani nastawienia do zjawiska (powinno być jak najbardziej pozytywne) wyeliminować się go nie da - podobnie jak nie da się wyeliminować zajwiska wytrysku u zdrowego mężczyzny. Pozdrawiam RH