Jak wygląda krwawienie implantacyjne?

Chciałam zapytać, jak wygląda krwawienie implantacyjne. Wiem, że nie ma pewnie jakiejś ogólnej reguły, ale chciałabym wiedzieć ile mniej więcej powinno ono trwać, w jakim czasie od stosunku się pojawia, i czy jest to krwawienie, czy śluz z krwią, czy brązowy śluz?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, krwawienie implantacyjne jest z reguły opisywane jako bardziej skąpe, niż normalna miesiączka, możliwe jest wystąpienie wyłącznie plamienia, lub śluzu podbarwionego krwią. Z reguły występuje też szybciej, niż przewidywany okres (u kobiet miesiączkujących regularnie co ok. 28 dni krwawienie implantacyjne występuje najczęściej po 3 tyg. cyklu.
Stwierdzanie ciąży na podstawie krwawienia implantacyjnego jest jednak bardzo niepewne, w celu potwierdzenia ew. ciąży należy wykonać test ciążowy, lub oznaczyć poziom hormonu beta-hCG we krwi - są to badania dużo bardziej czułe i swoiste.