Jak wygląda rana po nacięciu ropnia okołoodbytniczego?

Lekarz zdiagnozował u mnie ropień okołoodbytniczy, który będzie nacięty w warunkach sali operacyjnej. Chciałam zapytać, jak wygląda rana po nacięciu takiego ropnia, czy można po zabiegu normalnie funkcjonować, czy ból jest duży?

Jak wygląda rana po nacięciu takiego ropnia okołoodbytniczego? - to prosta rana nad miejscem występowania ropnia, z reguły promieniście do ujścia odbytu, zasączkowana setonem gazowym z środkiem odkażającym plus opatrunek zewnętrzny; Czy można po zabiegu normalnie funkcjonować? - w pierwszych dobach 3-4 mogą występować kłopoty z oddawaniem stolca, siedzeniem, leżeniem na wznak z uwagi na bóle, powoli bóle będą ustępowały, systematycznie, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne będą wymiany po zabiegu setonów i opatrunków w Poradni Chirurgicznej; Czy ból jest duży? - ból będzie opanowywany środkami przeciwbólowymi, nie powinien być duży, a sam zabieg będzie wykonany w znieczuleniu.