Jak wygląda tyłozgięcie szyjki macicy?

Jak wygląda tyłozgięcie szyjki macicy? Szukam informacji w internecie ale znalazłam tylko fachowe objaśnienie , którego nie rozumiem.. Czy jeżeli szyjka macicy jest skierowana w stronę pęcherza to wszystko jest w porządku ? Dodatkowo po włożeniu palca czuję że moja szyjka macicy nie jest idealnie na środku tylko trochę po prawej stronie.. Czy to coś złego ?

Witam! Prawidłowo trzon macicy jest pochylony do przodu w stosunku do szyjki macicy. Tyłozgięcie jest nieprawidłowym pochyleniem w którym trzon macicy odchylony jest w kierunku zagłębienia odbytniczo-macicznego. Przyczynami tego stanu mogą być przebyte stany zapalne, zrosty lub może być ono wrodzone. Nie zawsze takie położenie macicy powoduje jakiekolwiek dolegliwości. Trudno jest przeprowadzić samodzielnie prawidłowe badanie szyjki macicy. W związku z czym powinna Pani skonsultować się z ginekologiem.