Jak wygląda USG?

Witam, mam na imię Hania i mam 20 lat. Chciałam Wam przede wszystkim podziekować za wspaniałe rady, bo to dzięki Wam odważyłam się pierwszy raz pójść do ginekologa i nie było wcale to takie straszne;)! Przed wejściem miałam tremę, ale gdy weszłam do gabinetu, pani dokor spokojnie ze mną porozmawiała, wszystko mi wytłumaczyła i mnie uspokoiła, że to nic strasznego;) Jednak są małe wątpliwości, bo zauważyła, że mam trochę powiększony prawy jajnik, ale podejrzewa, że to owulacja czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie;( i za tydzień, 25.02.2010, będę miała robione usg. Proszę, napiszcie mi, jak to wygląda, bo troszkę mam obawy. Z góry dziękuję, pozdrawiam cieplutko, Hania;)

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam!

Badanie USG w ginekologii można wykonać przez brzuch oraz przez pochwę. Badanie przez brzuch polega na przyłożeniu przez lekarza specjalnej głowicy posmarowanej przezroczystym żelem (nie brudzi ubrań...) i obserwacji odczytu na ekranie monitora. Badanie nie jest bolesne (co najwyżej ucisk głowicy na brzuch może być lekko nieprzyjemny). Badanie przezpochwowe polega na włożeniu troszkę innej głowicy (wąska i mała) z nałożonym na nią jakby kondomem do pochwy. Obracając głowice lekarz może uwidocznić narządy rodne. Badanie może być lekko nieprzyjemne ze względu na włożenie zimnej (w stosunku do temperatury ciała) głowicy do pochwy, ale także nie jest bolesne.

Pozdrawiam!