Jak wygląda usuwanie skrzepu krwi po stłuczeniu piszczela?

Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada usuwanie skrzepu krwi po stluczeniu piszczela, bede miala to nacinane i wprowadzany bedzie sączek

Witam. Po kolei: znieczulenie, rozcięcie, wypłukiwanie i wyłyżeczkowanie skrzepów, sączkowanie, opatrunek. Jeśli krwiak się upłynni to zamiast przez nacięcie można go usunąć poprzez punkcję - lecz nie zawsze jest to możliwe.