Jak wyleczyć nawaracające infekcje i białe upławy z pochwy?

Witam, od prawie 2 lat jestem dosłownie non stop na antybiotykach. Mam ciągle nawracające stany zapalne z pochwy. Byłam u wielu lekarzy ginekologów, ale żaden jak dotąd nie był w stanie mi pomóc. Po każdej takiej wizycie dostaję kilka recept z przepisanymi lekami, które stosuję zgodnie z zaleceniami, a mimo to stany zapalne: białe upławy z pochwy, pieczenie, zaczerwienienie okolic intymnych po ok. 2 dniach od zakończenia kuracji nawraca! W tym miesiącu zaprzestałam branie tabletek antykoncepcyjnych. Często podczas stanów zapalnych towarzyszy ból z podbrzuszu w prawej stronie. Robiona przeze mnie cytologia dała wynik bardzo dobry: 1. Robiłam również wymaz z pochwy. Wynik nie wykazał żadnych niewłaściwych bakterii. Rok temu miałam usuniętą nadżerkę. Nie korzystam z basenów, nie nosze obcisłej bielizny, która nie przepuszcza powietrza. Bardzo proszę o pomoc, bo leczenie skutków, a nie przyczyny nie ma najmniejszego sensu. Zresztą mam wrażenie, że przepisane mi przez lekarzy antybiotyki nie działają ponieważ w czasie ich brania mam dalej opisane wyżej objawy. Tak naprawdę przepisywane mi leki łagodzą odrobinę dolegliwości, ale nie niwelują ich nawet podczas kuracji. Bardzo proszę o pomoc! Zdarzyło mi się, że podczas wizyty u lekarza ginekologa to lekarz pytała się mnie jakie chce leki, bo nie wiedział co ma mi przepisać ponieważ wracałam do niego kilkakrotnie. Jakie mogę wykonać badania, które wykażą przyczynę ciągłych nawracających stanów zapalnych? Jestem kobietą przed 30stką i w przyszłości chciałabym pomyśleć o założeniu rodziny, ale w czasie ciąży nie można brać wszystkich antybiotyków. Chciałabym najpierw zrobić 'porządek' z jednym, żeby móc spokojnie pomyśleć o założeniu rodziny. Pozdrawiam, Wiiikiii

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W trakcie stosowania hormonalnej terapii antykoncepcyjnej może dochodzić do nawracających infekcji narządów rodnych. Teraz należy zrobić wszystko, żeby infekcje wyleczyć i starać się aby nie powróciła.
Raczej wskazane jest równoczesne leczenie Partnera. Wskazane jest stosowanie pałeczek produkujących kwas mlekowy dostępne w wielu postaciach bez recepty w aptekach.

Inna przyczyna nawracania dolegliwości mogą być nietypowe drobnoustroje - na przykład chlamydia, uroplasma, pierwotniaki.

Zachęcam do lektury artykułu zamieszczonego na naszym portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-grzybicy-pochwy

Pozdrawiam