Jak wyleczyć trądzik ze strefy T?

Mam 15 lat, od około 2 lat mam trądzik. Na twarzy mianowicie na policzkach, brodzie i na czole. Od około roku zaczęły mi się robić krosty na plecach i na klatce piersiowe. Używałem maści cynkowej, pasty cynkowej ale to nic nie pomagało. Słyszałem podobno że jak się je dużo słodkiego to więcej trądziku wychodzi... I mam kilka pytań: 1) Jak pozbyć się tego z pleców, klatki piersiowej i twarzy??? 2)Czego mam jeść więcej a czego nie? 3)Czy potocznie mówiąc "walenie konia" (przepraszam za użycie takiej nazwy) ma coś do tego? 4)Posiadam maść Brevoxyl, żel głęboko oczyszczający Undertwenty i tonic.Moglibyście ułożyć mi że tak powiem "grafik" jak powinienem tego używać? Bo nie wiem jak tego używać za bardzo. Z góry dziękuje.

Witam,

Twarz , plecy i klatka piersiowa to tzw. okolice łojotokowe, bogate w gruczoły łojowe. W okresie dojrzewania wzrasta aktywność tych gruczołów, co sprzyja powstawaniu zmian trądzikowych.

O wpływie diety na kondycję skóry przeczytasz tutaj:portal.abczdrowie.pl/menu-na-piekna-cere

Kolejnośc używania wymienionych preparatów:
1)żel do mycia twarzy
2)tonik
3)Brevoxyl-stosuj ok.30 min po umyciu skóry cienką warstwą. Początkowo 1x dziennie, jeśli nie będzie poprawy 2x dziennie

Skórę twarzy, pleców i klatki piersiowej leczy się w taki sam sposób.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry, najlepiej zgłosić się do kosmetologa i/lub dermatologa w celu obejrzenia zmian, rozpisania pielęgnacji domowej przez kosmetologa oraz w przypadku konsultacji dermatologicznej specjalista być może zdecyduje o wykonaniu niezbędnych badań.
Pozdrawiam serdecznie