Jak wyliczyć dni płodne przy staraniach o dziecko?

Witam,
mam 25 lat i razem z mężem planujemy dziecko. Moje pytanie jest następujące, jak mam wyliczyć sobie dni płodne, które dni będą najbardziej prawdopodobne na zajście w ciążę?
Zazwyczaj mój cykl trwa 26 dni, a ostatnio trwał 24, bo byłam chora. Więc moje ostatnie miesiączki to 31 grudnia do 04 stycznia, 26 stycznia do 5 stycznia i teraz miałam 19 lutego do 23 lutego.
Nie przyjmuje i nie przyjmowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o pomoc w wyliczeniu dni płodnych, bo informacje w internecie są bardzo różne, i nie wiem na których się opierać. Czy lepiej kilka razy się kochać w dni płodne, żeby zajść w ciążę, czy trzeba stosować jakieś odstępy?
Bardzo dziękuję za jakieś informacje.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
O wyznaczaniu dni płodnych pisałam już pokrótce w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne. Owulacja ma miejsce ok. 14 dni przed końcem cyklu. Wtedy też możliwe do zaobserwowania zmiany w śluzie są najwyraźniejsze. Nie trzeba przesadzać z liczbą stosunków płciowych w okresie płodnym. Najlepszym rozwiązaniem jest słuchanie głosu natury- proszę współżyć z taką częstotliwością, na jaką mają Państwo ochotę. Spontaniczność z pewnością sprzyjać będzie osiągnięciu celu, jakim jest cud poczęcia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!