Jak wytłumaczyć matce, żeby przestała pić?

Witam, moja mama pije, od lat straciła przez to pół swojego życia, bardzo dużo straciła. i nadal pije. wiele razy jej tłumaczyliśmy, na chwile rozumiała, po chwili wracała do picia. sądzę żema depresje. widzi tylko że świat jest zły, ludzie są źli i ona jest zla. miala trudne żeycie. ja nie potrafie jej pomoc choc bardzo chce. nie wiem co robić. czy ktos jest mi w stanie doradzić?

Dzień dobry,

Może Pani jedynie namawiać mamę na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Uzależnień lub na oddziale szpitalnym (detoksykacyjnym).
Może również SAMA Pani udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, w której jest oferowana pomoc, bliskim osobie uzależnionej.