Jak wytłumaczyć rodzicom, że do tej pory nie spotkałam wymarzonego partnera?

Siedzę w domu ale teraz choruje na nogi i nie mogę dużo chodzić.Chciałabym coś zacząc robić aby zarabiac jakies pieniązki bo mam maly zasilek chorobowy który wystarcza tylko prywatne wizyty lekarskie jestem singielką.Rodzice z tego powodu nie daja mi żyć. Ja bardzo bym chciala się usamodzielnić ale dopóki ni wyzdrowieje to nie jest mozliwe.Czy ktoś z Panstwa wie jak moglabym sobie pomóc tłumaczenie im mojej sytuacji nie mam sensu,brak zrozumienia.Co robic dalej ja bardzo cierpie ztegopowodu.

Mam poczucie, że pytania Pani rodziców dotyczące Pani związku i braku partnera są wyrazem relacji między Panią a nimi. Z jakiegoś powodu rodzice nie uznają granicy, jaką im Pani stawia. Sądzę, że warto przyjrzeć się dlaczego tak się dzieje - czy zbyt słabo i niewyraźne mówi Pani o swoich oczekiwaniach, czy jest Pani tak . związana z rodzicami, że z jakiegoś powodu oni nie respektują tego, co Pani mówi, pozwalają łamać sobie tę granicę. Zachęcam do zastanowienia się w szerszym kontekście (wykraczającym poza tą jedną kwestię) nad Pani relacjami z rodzicami. Warto rozważyć także możliwość skorzystania z pomocy psychologa/ psychoterapeuty w analizowaniu i rozumieniu tego, co się dzieje między Panią a rodzicami.

Warto zacząć od szczerej rozmowy, w której opowiedziałaby Pani rodzicom, jak się czuje, gdy naciskają, czego Pani potrzebuje i oczekuje w relacji z nimi. A także wysłuchała ich, gdyż jest prawdopodobne, że ich działania (choć nietrafione) wynikają z miłości i troski o Panią. Dodatkowo zachęcam do konsultacji z psychologiem i podjęcia psychoterapii, która pomogłaby Pani usamodzielnić się, umocnić poczucie własnej wartości, sprawstwa, pewności siebie, a tym samym lepiej radzić sobie w relacjach i czuć większa satysfakcje z życia.