Jak wytłumaczyć rodzicom, że jestem weganką?

Jestem studentką, weganką, obecnie na garnuszku rodziców (wakacje). Już gdy byłam wegetarianką rodzice nie zaakceptowali mojego wyboru, nie skutkowały żadne argumenty. Teraz, gdy jestem weganką potrzebuję większej ilości warzyw ale przede wszystkim znacznie wiecej owoców niż wcześniej. Słyszę, że wydziwiam, że nie kupią mi więcej bananów bo trzeba mięso kupić. Moja dieta jest zbilansowana, biorę suplement B12, wyniki krwi są lepsze. Nie wiem już jak powinnam do nich podejść.

Za własne wybory często w życiu trzeba brać odpowiedzialność. Być może dla rodziców to trudne przebudować cały rodzinny budżet i jadłospis pod kątem Pani upodobań jedzeniowych? I- o ile jak najbardziej jest zrozumiałe- ma Pani prawo decydować o swojej diecie, to jednak nie może ona przekraczać granic innych ludzi. Warto porozmawiać z rodzicami w kontekście jasnego ustalenia co jest możliwe i akceptowalne, a co nie. Zarówno dla Pani, jak i dla nich. Ważne, żeby obydwie strony zrobiły krok w stronę współpracy. W tych sferach, gdzie istnieją nie dające się pokonać rozbieżności warto podjąć odpowiedzialność za swoje wybory i zadbać o swoja dietę samemu (np podejmując wakacyjną pracę lub organizując inaczej suplementy diety).

może rozwiązaniem byłaby konsultacja z dietetykiem w obecności rodziców,
wtedy taka osoba dokładnie wytłumaczy z czym się wiąże weganizm, czy są jakieś zagrożenia, może przygotuje dietę aby rodzice wiedzieli że jest to możliwe i bezpieczne dla zdrowia