Jak wzmocnić naczynia krwionośne?

Jak dbać o zyly ? Jakie ćwiczenia wykonywac? Jak się odżywiać?

- flawonoidy, które działają przeciwzapalnie, eliminują wolne rodniki dzięki czemu zmniejszają ryzyko zapalenia żył czy też miażdżycy. Znajdują się w warzywach, oraz owocach.
- kwasy tłuszczowe Omega-3- działają przeciwzapalnie. Ich najlepszym źródłem są tłuste ryby (łosoś, makrela) oraz orzechy
- witamina C- ma działanie przeciwzapalne: przeciwdziała infekcjom, działa ochronnie na naczynia krwionośne. Najwięcej witaminy C znajduje się w aceroli i dzikiej róży (dżemy i soki), czarnej i czerwonej porzeczce, owocach cytrusowych, natce pietruszki, cebuli, kiszonej kapuście, papryce
- witamina K- reguluje proces wytwarzania białka odpowiedzialnego za krzepnięcie krwi; znajduje się przede wszystkim w ciemnozielonych warzywach (brokuły, szpinak, kapusta, sałata), olejach a także w: awokado, brzoskwini, wątróbce i tranie