Jak wzmocnić odporność dziecka?

Mój syn 4 miesieczny choruje ciągle na zapalenie gardla.Jest juz na drugim antybiotyku i ponownie ma gardlo zachrypniete że jak płacze niema go prawie słychać.Jak poprawić mu odporność?Dodam że jest karmiony mlekiem modyfikowanym.
ponad rok temu

Witaj,
Jakie mleko podajesz dziecku? Zawiera probiotyki? Jeśli nie to zmien na takie, które zawiera bakterie Bifidobacterium. Ponadto do diety dziecka pomału można wprowadzać jabłuszko, marchewkę. Do marchewki możesz dodać odrobinę - około pół łyżeczki oleju lnianego. Zawarte w nich kwasy omega-3 poprawiają odporność. Pozdrawiam,