Jak wzmocnić potrzebę seksu?

Mam 23 lata i ostatnio nie mam ochoty na seks z mężem. Jesteśmy krótko po ślubie, a współżyjemy od 4 miesięcy. Na początku współżycia miałam ochotę i byłam podniecona. Mąż od samego początku ma przedwczesne wytryski. Staramy się. Bardzo się kochamy. Jak można rozwiązać ten problem? Chcę znowu czuć potrzebę uprawiania seksu i być podniecona.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Być może Pani spadek zainteresowania seksem wiąże się z problemami męża z przedwczesnym wytryskiem. Jest możliwe, że Państwa zbliżenie kończy się, zanim osiąga Pani z niego pełną satysfakcję. Dlatego też proponowałbym wysłać męża na wizytę do urologa.

A tymczasem można spróbować kilku prostych metod na opóźnienie wytrysku. Najprostszą jest ponowne zbliżenie jeszcze tego samego dnia - po kilku godzinach, godzinie. Za drugim razem czas, po jakim mąż osiągnie wytrysk powinien być znacząco dłuższy. Ponadto warto wypróbować prezerwatywy nawilżone środkiem opóźniającym wytrysk. One też znacząco pomagają. Ostatnia rada jest typowo psychologiczna - proszę poradzić mężowi, aby w czasie stosunku myślał o czymś zupełnie niezwiązanym z seksem - o pracy, piłce nożnej itp. Mimo, że może wydawać się to śmieszne, metoda ta jest nadzwyczaj skuteczna.

Sądzę, że gdy rozwiążecie Państwo ten problem, i Pani niechęć do zbliżeń ustąpi.